Sepete Git

Drama Sahnesi /

  Sahne Sanatları - Tiyatro

Karton Şehir

26 Mayıs 12:00 - 27 Mayıs 12:00

13
 
14
 

Zorlu Holding tarafından çocukların hayal gücünü harekete geçirmek amacıyla düzenlenen ‘Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’nda birinci olan Gökhan Kızıklı’nın kaleme aldığı “Karton Şehir adlı hikâye bu sezon da miniklerle buluşacak.

Karton Şehir’de rengarenk bir serüven sizleri bekliyor!

Okulun tüm öğrencileri yılsonu gösterisi için tatlı, telaşlı bir hazırlık içindedirler. Başkahramanımız “Çocuk”  diğer öğrencilerden biraz daha uyumsuz ve yaramazdır. Sene sonu gösterisinde gladyatörler, prensesler, okulun muhteşem korosu şovlarına başlamak üzeredirler. Ancak gösteride başrol olmayı isteyen Çocuk sadece balon şişirme görevini edinebilmiştir. Bu işin arkasında yatan gerçekler açığa çıkınca çocuk biraz huysuzlanır. Gösteri onun planları doğrultusunda işlemeye başlayınca işler çığırından çıkar.

Tüm bunların sonunda Çocuk kendine bir Karton Şehir kurmaya ve oranın kralı olmaya karar verir. Böylece muhteşem Karton Şehir macerası Çok eğlenceli, çok çılgın bir dünyada başlar.

Müzik, dans ve birçok sanatı bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açıyor.
4 yaş ve üzeri seyircisine Zorlu Performans Sanatları Merkezi Drama Sahnesi’nde perdelerini açan oyun, çocuklara “birlik olmanın” ne kadar da önemli olduğunu anlatıyor.

Eşsiz bir çocuk müzikali olan oyun, rengârenk atmosferi ile çocukları sanatın eşsiz güzellikleriyle buluşturuyor. Aynı zamanda da son derece öğretici birçok mesaj içeriyor.

Serdar Saatman’ın yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği KARTON ŞEHİR çocuklara eğlenceli, coşku dolu bir zaman geçirmeyi vadediyor.

 

YÖNETMEN: Gaye Cankaya

YAZAR: Serdar Saatman

MÜZIK: Efkan Develi, Burak Acar

ISIK: Kerem Çetinel

YAPIM KOORDINATÖRÜ: Çise Damla Develi

DEKOR TASARIMI: Tarkan Akıncı, Merve Yörük

(MSGSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekor Tasarım Bölümü Ögrencileri)

KOSTÜM TASARIMI: Asude Kılıç, Kübra Yalçın

(MSGSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Kostüm Tasarım Bölümü Ögrencileri)

 

OYUNCULAR:

Mebrure Yagmur Anaz,Ömer Karasu,Dilek Demir,Ayse Günyüz,Zeynep Sevi Yılmaz,Cansu Demirci,Yarkın Ünsal,Hasan Demirci,Mert Arat,Ayhan Bekdemir,Gizem Yorgancıoglu,Çise Damla Develi,Sebnem Seviktürk,Köksal Ünal,Miraç Üney,Tugçe Ayar

19 Mayıs 2018 12:00 tarihli oyunlar, 14 Mayıs 2018 tarihinde saat 10.30'da online dağıtıma açılacaktır.

20 Mayıs 2018 12:00 tarihli oyunlar, 15 Mayıs 2018 tarihinde saat 10.30'da online dağıtıma açılacaktır.

26 Mayıs 2018 12:00 tarihli oyunlar, 21 Mayıs 2018 tarihinde saat 10.30'da online dağıtıma açılacaktır.

27 Mayıs 2018 12:00 tarihli oyunlar, 22 Mayıs 2018 tarihinde saat 10.30'da online dağıtıma açılacaktır.